Wszystko, co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej

Usuwanie zbędnego owłosienia to w naszej kulturze jakby obowiązek współczesnej kobiety. A jak się okazuje coraz częściej robią to obecnie również mężczyźni.

Trwała depilacja Golenie czy depilowanie to proste metody i skuteczne, ale jednak odrosty pojawią się tam szybko. na szczęście da się włoski usunąć na stałe. Takie możliwości daje nam obecnie depilacja laserowa, która zyskuje mocno na popularności. Co warto wiedzieć na jej temat? Zanim udoskonalono depilację laserową, włosów można się pozbyć na stałe przez zabieg elektrolizy albo termolizy. Niestety takie zabiegi są dość bolesne i przez to wiele osób się na nie decydowało. Około połowa tych włosów dodatkowo szybko odrastała. Ten zabieg polega na uszkodzeniu macierzy co ma sprawiać, że włos już nie będzie odrastał.

Jak należy przygotować się do zabiegu? Oczywiście przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu i to na dobę wcześniej. Dodatkowo powinno się umyć dokładnie skórę łagodnym mydłem nim wykonany będzie zabieg laserem. Raczej nie powinno się stosować kremów czy balsamów. Ewentualny peeling musi być prowadzony tydzień przed zabiegiem. Dzień wcześniej włosy goli się maszynką, nie stosujemy depilatorów. Ile razy zabieg trzeba powtórzyć? Włosów nie uda się usunąć jednym zabiegiem. Trzeba pamiętać, że rosną one w różnym tempie i widać tylko część i to właśnie ta widoczna cześć zostanie zniszczona. Aby pozbyć się wszystkich włosków będzie trzeba z przerwami trwającymi około trzy miesiące wykonać ten zabieg kilka razy.

Niektóre włosy mogą się jednak pojawić na nowo przede wszystkim będzie to związane z funkcjonowaniem naszej gospodarki hormonalnej w organizmie. Dlatego zaleca się wykonywanie utrwalających zabiegów po około dwóch latach od ostatniego zabiegu, aby pozbyć się tych pojedynczych włosków, które pozostały. Czy depilacja laserowa boli? Na ten temat opinie są różne, mamy kobiety, które uważają, że usuwanie laserowe jest nieprzyjemne. Specjaliści jednak, którzy się tym zajmują zapewniają, że zabieg będzie bezbolesny. Gdzie jest prawda? Oczywiście pośrodku. Stopień odczuwania bólu będzie inny u każdego. Zabieg może być mniej lub bardziej bolesny.