Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Jeśli decydujemy się na zabieg depilacji laserowej to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że będzie oczywiście konieczne przygotowanie do takiego zabiegu.

Przygotowanie do depilacji laserowej Bez takiego przygotowania tak naprawdę nie powinno się w ogóle do takiego zabiegu przystępować. Na przynajmniej cztery tygodnie przed zabiegiem nie powinno się opalać ani na słońcu ani na solarium. Zakazane będzie także stosowanie wszelkiego rodzaju samoopalaczy. Wiązka światła niszcząca włos będzie bowiem działać najlepiej w przypadku jasnej karnacji. Przed depilacją powinno się także unikać stosowania leków uczulających na słońce i ziół, które mogą mieć podobne do takich leków działanie. Około cztery tygodnie przed zabiegiem nie powinno się także depilować skóry woskiem czy też usuwać włosów pęsetą albo depilatorem. Dopuszczalne jest golenie włosów maszynką albo ich przycinanie nożyczkami blisko skóry. Nie ma takiej konieczności by zapuszczać włosy przed zabiegiem, ponieważ i tak dzień przed jego wykonaniem należy skórę ogolić szczególnie w przypadki nóg, bikini oraz pach. 

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania owłosienia? Depilacja laserowa to taki zabieg, który zawsze musi być poprzedzany konsultacją u specjalisty, który jest dermatologiem. Jego zadaniem będzie ocena jaki jest stan skóry. To on powinien dobrać odpowiednie parametry lasera i zająć się nadzorowaniem całego zabiegu. Depilacji nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, a także takie, które leczone są retionodiami doustnymi. Osoby mocno opalone niezależnie w jakiej formie także powinny z takiego zabiegu zrezygnować. W przypadku zabiegu u osób z padaczką albo łuszczycą również będzie trzeba się decydować na prowadzenie tego zabiegu pod kontrolą lekarzy, ponieważ są to względne przeciwskazania. Leki czy zioła, które mogą mieć być uwrażliwiające na słońce powinny być odstawione kilka dni przed takim zabiegiem.