Depilacja laserowa – gładka skóra na zawsze

Z zabiegów depilacji laserowej decyduje się korzystać coraz więcej kobiet. Po wielu takich zabiegach nie będzie już konieczności usuwania włosków przy pomocy maszynki do golenia.

Depilacja laserowa Po depilacji metodami tradycyjnymi jednak takie włoski wrastające się pojawiają. Mogą występować podrażnienia i przebarwienia. Laser diodowy to urządzenie, które wykorzystywane jest do depilacji i niszczy ono włosy raz na zawsze. Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia? Depilacja laserowa, która inaczej będzie nazywana epilacją będzie polegała na usuwanie włosków, które są niechciane w sposób bezpowrotny. Promieniowanie będzie pochłaniane przez barwnik mieszków włosowych. Ile potrzeba zabiegów, aby usunąć niechciane włoski na stałe? Zasadniczo wykonuje się 3-5 zabiegów, które będą realizowane w odstępach kilku tygodniowych. W przypadku pach bikini i twarzy wykonuje się te zabiegi co kilka tygodni natomiast w przypadku nóg co kilka miesięcy. Jeśli będą wykonywane rzadziej to ich skuteczność będzie proporcjonalnie mniejsza.

Liczba zabiegów laserowej depilacji Za każdym razem daną partię usuwa się raz na zawsze. Między zabiegami włosy usuwa się również metodami tradycyjnymi. Dlaczego więc jednorazowa depilacja laserowa nie daje nam długotrwałego efektu? Takie wymagania wykonania zabiegu kilka razy na pewno związane będą z tym, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. W danej chwili mamy tylko jakąś część włosów. Laser usunie tylko te, które widać i usuwanie kolejnych będzie możliwe dopiero w momencie, gdy minie pewien okres i się pojawią. U kogo można włoski usunąć na zawsze? Można taką metodę zastosować u wszystkich pacjentów, którzy mają ciemne włosy. Laser do depilacji działa na barwnik i dlatego jedynie ciemne włosy będzie można całkowicie niszczyć. Blond, siwych czy rudych tak się nie będzie dało usunąć. Skuteczność depilacji laserowej zależy od kilku różnych czynników. Między innymi tutaj trzeba wziąć pod uwagę następujące kwestie: - grubość oraz kolor włosów - depilowanie okolicy - kolor skóry Najlepsze miejsce do depilacji to bikini, pachy, łydki. Natomiast idealna osoba do depilacji to taka, która ma ciemne włosy, ale jasną skórę. Wówczas będzie można usunąć nawet 98% pojawiającego się owłosienia. Pozostaną takie włoski, które nie będą widoczne.