Skóra po zabiegu depilacji laserowej

Co się dzieje z usuniętym włosem? 

Efekty depilacji laserowej
 

Po takim zabiegu depilacji laserowej włosy zaczynają przesuwać się w kierunku skóry. Dlatego wiele osób może mieć takie wrażenie, że zabieg nie przyniósł efektu. Zawsze będzie można je usunąć zwykłym goleniem. Po około 4 tygodniach martwe już włosy wypadną ze skóry. Odrosty na twarzy są po około 5 tygodniach, później zaś pojawiają się te na nogach, które mogą być dopiero po 3 miesiącach.

 Jak postępować po zabiegu? 

Po takim zabiegu na skórze pojawić się może rumień, który ma zniknąć w ciągu kilku godzin. Będzie oczywiście występował obrzęk okołomieszkowy w miejscu gdzie są ujścia włosów do skóry. Jest to oczywiście taka reakcja, która określić będzie można jako całkiem naturalną. Świadczy ona o tym, że zabieg był dobrze wykonany. Przez kilka dni nie powinno się stosować kosmetyków, które oparte będą na alkoholu a przez około dwa tygodnie również nie powinno się sięgać po produkty złuszczające. Miejsce, które jest depilowane nie powinno być podrażniane między innymi przez używanie ręcznika. Powinno się takie miejsce, gdzie był zabieg nawilżać również delikatnym kremem co jakiś czas. Przez około cztery tygodnie nie możemy się opalać a dalej powinno się stosować takie kremy, które mają bardzo wysoki filtr i to niezależnie od tego jaka jest pora roku. Przez kilka dni nie powinno się nakładać makijażu. Z zasady należy unikać leków światłoczułych.

Czy po zabiegu mogą pojawić się skutki uboczne?

Jeśli chodzi o skutku uboczne to ewentualnie mogą się pojawić odbarwienia albo przebarwienia po depilacji laserowej, ale zdarza się to raczej bardzo rzadko. Maksymalnie dotyczy to jedynie około 2 procent osób przy tym zabiegu. Na skórze pojawić się mogą niewielkie strupki i pęcherze jak przy poparzeniu. W tej sytuacji należy stosować maść z antybiotykiem, którą powinien nam przepisać lekarz.