Endermologia vs. nadmiar tkanki tłuszczowej

W przypadku kobiet skłonność do odkładania tłuszczu jest tak naprawdę uwarunkowana najczęściej genetycznie. Przede wszystkim będzie to dotyczyć brzucha, bioder, pośladków czy ud.

Jak pozbyć się cellulitu? Pomimo diety czy aktywności fizycznej okazuje się, że pokonanie tego problemu nie będzie możliwe. Jeśli wiec chce się odzyskać odpowiednia figurę szuka się skutecznych sposobów. I dobrze jak się okazuje sprawdza się endermologia. Jest to sposób na walkę z tłuszczem w określonych partiach ciała. Ta metoda jest naturalna i gwarantuje skuteczne modelowanie sylwetki. Otyłość określana jest bardzo często jako przewlekła choroba metaboliczna, która występuje w kilku różnych formach, mamy dwa najważniejsze typy otyłość pierwotną oraz wtórną. Oczywiście oprócz samej tkanki tłuszczowej na pewno będzie także ważną kwestią to jak będzie ona dokładnie rozmieszczona. U mężczyzn tkanka tłuszczowa najczęściej odkłada się na brzuchu, u kobiet pojawia się natomiast na pośladkach, udach czy biordach. Endermologia to taki zabieg, który może gwarantować odpowiednią skuteczność masaży w walce z otyłością.

W roku 1986 taka metoda była opatentowana i obecnie jak się okazuje jej efekty są udowodnione klinicznie. Badania dokładnie potwierdzają, że endermologia może działać w trzech obszarach: - oddziaływanie na tkankę - oddziaływanie na krążenie - oddziaływanie na efekty neurowegetatywne. To specyficzna metoda masażu, która gwarantuje pozbycie się tkanki tłuszczowej, która jest szczególnie odporna na aktywność fizyczną. Badania pokazują, żę to wszystko jest udowodnione i rzeczywiście występują takie sytuacje, w których pokonanie tkanki tłuszczowej będzie szczególnie trudne. Mechanotransdukcja to taki proces, w ramach którego komórka będzie się przekształcać w bodźce mechaniczne i aktywność chemiczną. Mechaniczne oddziaływanie na warstwę skóry gwarantuje reakcję komórek. Wyniki przeprowadzonych badań wykazały, że tkanka tłuszczowa z czasem nie jest już tak aktywna i zaczyna gromadzić nadmiar tłuszczu. Dlatego jeśli poruszy się tkankę zabiegami enedermologii może się okazać, że nieaktywne komórki zaczną łatwiej uwalniać tłuszcz. Natomiast zbita tkanka tłuszczowa która skupia komórki ulegnie zmiękczeniu i tym samym uda się uwolnić ten tłuszcz, który był między innymi odporny na ćwiczenia fizyczne.