Endermologia i jej możliwości

Endermologia nie jest jeszcze zabiegiem znanym, wiele wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie może się to zmienić.

Jak działa endermologia W jej przypadku mamy do czynienia z nieinwazyjnym, mechanicznym masażem zarówno tkanki łącznej, jak i mięśniowej. Endermologia znana jest między innymi z tego, że przynosi znakomite rezultaty w odniesieniu do otłuszczeń, a przecież już od dawna wiadomo, że są one odporne nie tylko na działanie diety, ale i gimnastyki. Metoda ta powstała i została opatentowana w roku 1986 i z pewnością nie moglibyśmy cieszyć się stwarzanymi przez nią możliwościami, gdyby nie francuska firma LPG. Dziś w naszym kraju zwiększa się nie tylko liczba zabiegów z tego zakresu. Na uwagę zasługuje również to, że do ich wykonywania wykorzystywany jest coraz bardziej nowoczesny sprzęt.

Sama firma LPG rozwija zresztą nie tylko same aparaty, systematycznie ulepszane są więc również techniki, w oparciu o które wykonywane są zabiegi. O skuteczności tej metody mówi się wiele, a poszukiwanie jej sekretu prowadzi do zaskakujących wniosków. Okazuje się , że jest to jedna z najlepiej zbadanych metod, nie trzeba obawiać się więc elementu zaskoczenia. Badania poskreślają, że dla zabiegu charakterystyczne jest bardzo korzystne oddziaływanie aż na trzy obszary. Tu wato wspomnieć przede wszystkim o tkance i krążeniu, choć nie bez znaczenia jest również stymulacja receptorów nerwowych.

Endermologia w walce z cellulitem Skuteczna praca rolek bierze się między innymi z tego, że każda z nich ma do zrealizowania swój ściśle określony cel, a więc między innymi: ujędrnianie, wyszczuplanie, wygładzanie oraz modelowanie. Same rolki nie byłyby jednak wystarczające, dlatego konieczne jest precyzyjne określenie tych obszarów, które wymagają korekty. Podczas masażu uwaga osoby wykonywującej zabieg jest przez cały czas koncentrowana właśnie na wspomnianych obszarach, co daje nie tylko lepszymi rezultatami zabiegów, ale i uzasadnionym zadowoleniem pacjentów. Same rolki funkcjonują bez zarzutu, a ich możliwości i sposób działania zostały zastrzeżone prawnie. Prawo mówi też o tym, że sama endermologia musi być wykonywana z udziałem aparatów LPG.