Endermologia i jej sekrety

Endermologia często określana jest mianem zabiegu wyjątkowego i trudno dziwić się, że tak wiele osób wypowiada się z entuzjazmem na jej temat.

Rezultaty endermologiiNie ma przecież mowy o niezadowoleniu, skoro może ona zapewnić nie tylko chwilę trudnego do zapewnienia relaksu, efekt odprężający, a przede wszystkim – wyszczuplanie. Zabieg wygładza skórę, a jednocześnie sprawia, że poprawia się nie tylko poziom jej odżywienia, ale również sprężystość i jędrność. Osoby, które chcą przekonać się o rym, jak skuteczne potrafi być tego rodzaju rozwiązanie, muszą liczyć się jedynie z tym, że to nie jeden, ale seria zabiegów przynosi najlepsze rezultaty. A jednak nawet jednorazowe skorzystanie ze wspomnianej metody jest bardzo wartościowe, prowadzi bowiem do ukojenia bólów mięśniowych, a jednocześnie sprawia, że można się zrelaksować. Szukając wyjaśnienia tego, dlaczego zabieg jest tak skuteczny, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim fibroblasty, a więc komórki mikroskopijnej wielkości znajdujące się w naszej skórze. Ich najważniejszym zadaniem jest produkowanie białek, a te z kolei odpowiadają nie tylko za elastyczność, ale również za trwałość skóry.

W trakcie zabiegu dochodzi do rozciągnięcia fibroblastów, a to powoduje, że następuje ich pobudzenie do tego, aby produkowały substancje korzystne dla naszej skóry. Sam aparat wykorzystywany do przeprowadzania zabiegu charakteryzuje się kształtem głowicy z obracającymi się rolkami. To właśnie pomiędzy nie należy wciągnąć ten fałd skóry, którego korekta wydaje się nam niezbędna. Sama głowica jest podłączona do specjalnego urządzenia odpowiadającego za wytwarzanie podciśnienia. I choć określenie to nie jest do końca trafne, całość zabiegu jest często określana jako masaż, który można przeprowadzać ze zróżnicowaną intensywnością. To, jakich partii ciała ma dotyczyć zabieg, jest uzależnione od wywiadu i oględzin pacjenta. Osoby, które poddają się zabiegowi mogą liczyć także na specjalny dres, który ściśle przylega do ciała. Pozwala on na ograniczenie bolesności tej czynności. Endermologia może posiadać szereg zastosować, najczęściej mówi się o niej jednak w kontekście likwidacji cellulitu.