Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową

Dzięki postępowi jako dokonał się w medycynie, świadomości oraz dbałości o zdrowie większość osób z nas będzie żyć coraz dłużej. Przeciętnie Polak żyje już około 72 lata a polka około 81. To już trzy lata dłużej niż na koniec XX wieku i nawet 6 lat dłużej niż 20 lat temu. Według danych GUS mamy informację, że regularnie rośnie długość życia Polaków. Jednak czas życia dłuższy to również postępujący proces starzenia się skóry. to zaś sprawia, że medycyna estetyczna może budować swoją pozycję. Rosnąca coraz bardziej świadomość Polek sprawia, że wiele naszych rodaczek już stawia na taką profilaktykę. Rośnie liczba osób, które sięgają już po coś więcej niż tylko kremy przeciwzmarszczkowe.

Polka w gabinecie medycyny estetycznej

Z badań jakie przeprowadzone zostały przez TNS OBOP możemy się dowiedzieć, że zabiegi medycyny estetycznej przyciągnęły już około 6% Polek, natomiast 35% nie wyklucza, że się na nie zdecyduje. Okazuje się, że te zabiegi największe zainteresowanie budzą u kobiet między 30 a 50 rokiem życia.

Jakie zabiegi najbardziej popularne?

Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Okazuje się, że ponad połowa Polek decydowała się na peelingi. Wśród zabiegów, które kobiety planują wykonywać najbardziej popularne to peelingi, botoks, zabiegi, które likwidować będą przebarwienia oraz wypełnienie z użyciem kwasu hialuronowego a także mezoterapia.

profilaktyka przeciwstarzeniowa

Polki chcą poprawić kondycję skóry

Z przeprowadzonych badań wynika, że nawet dwie trzecie kobiet chciałoby poprawia stan swojej twarzy i skóry. najmłodsze respondentki nieco częściej od pozostałych chciałyby poprawiać nie tylko wygląd i kondycję skóry, ale także nos czy usta.

Najlepszy wiek na zabiegi medycyny estetycznej

Pojawia się pytanie kto najczęściej korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej są to osoby w wieku 30 lat, około 11 procent. Natomiast czterdziestolatki około 8 procent. Rzadziej na takie zabiegi decydują się osoby poniżej 30 lat około 4% i do tego między 50 a 60 rokiem życia 6%. Kobiety starsze to mniej więcej 4% zabiegów. Według polek najlepszy czas na zabieg to przełom 30 i 40 roku życia albo też okres między 45 a 55 rokiem życia.

Dlaczego Polki odwiedzają gabinety medycyny estetycznej?

Z badań wynika, że są dwa powody dla takich zabiegów. Są one tańsze niż chirurgia plastyczna a do tego również modne i popularne. 15% badanych uważa, że kobiety korzystają z medycyny estetycznej ponieważ będzie dawać doskonałe efekty. Według 12% to metoda, która będzie bezpieczna i bezbolesna, dlatego warto ją wybrać.